QC11K CNC Hidraulike gijotinë Beam gërshërë të mëdha

Përshkrim i shkurtër:


 • FOB Çmimi: US $ 110000-127000 / Copë
 • Min.urdhër Sasia: 1 copë / Copë
 • Furnizimi Aftësia: 50 Copë / copë në muaj
 • Port: Shanghai
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  1.Structure dhe karakteristika

  > Makinë kryesor miraton strukturën e QC11Y seri gërshërë të mëdha gijotinë hidraulike.

  > Sistemi DAC360 pikërisht kontrollon përsëri matës, goditje prerje, kënd qethur dhe pastrimin midis blades sipërme dhe të poshtme.

  > The goditje ram mund të rregullohen automatikisht për të realizuar qethur shpejtë dhe të saktë të veglave të shkurtër dhe për të përmirësuar produktivitetin.

  > E shpejtësi të lartë dhe goditje e madhe mbrapa matës është i shtyrë nga udhëzues lineare dhe vidhos topin. Shpejtësia është deri në 250mm / s dhe goditje është deri në 1000mm.

  > Sistemi CNC mund të rregullojë automatikisht pastrimin teh për materiale të ndryshme të trashësi të ndryshme për të përmirësuar cilësinë e qethur.

  > Mbështetja PASTRIMIN mbrapa është fakultative.

  > The shumëllojshmëri të specifikimeve për të zgjedhur nga.

  2.Details

  (1) të sistemit hidraulike (2) të sistemit të kontrollit DAC360S CNC
  COF COF
  Sistemi i integruar hidraulik bërë nga  Bosch Rexroth është miratuar për të reduktuar lidhjen tubacioneve, eliminimin rrjedhje të naftës, për të përmirësuar stabilitetin e punës. • Këndi Prerja, pastrimin në mes të blades dhe tru prerje janë llogaritur dhe kontrollohet automatikisht.
  • miraton 4.7 "ekran pikturë njëngjyrëshe LCD, dhe stil menu të programit.
  • Diagnostic Mode
  • Kërkoni pikë referimi automatikisht, dhe pika kur pushteti është jashtë mund të vendosen nga përdoruesi.
  • porp RS232; vetë-diagnostikuar dhe të dhënat marrë.
  • Deri në 2500 Hapat e programit mund të ruhen.

   

  (3) Ball vidë dhe udhëzues lineare e matës mbrapa (4) rojë mbrojtëse
  SDR COF

   (5) PASTRIMIN mbështetjen e pasme (opsion): Mbështetja pneumatike pasme është paraqitur për të procesit pllaka të gjata dhe të hollë për të përmirësuar saktësinë.

  COF

  3.Configuration lista

  Lista kryesore konfigurimit
  Sistemi i kontrollit CNC DAC360S
  komponentet kryesore elektrike Siemens
  motor kryesor Siemens
  Back matës dhe Ram makinë inverter
  vidhos topin po
  kaloni këmbë kaloni emergjente këmbë
  Sistemi hidraulik Rexroth
  pompë hidraulike I teknologjisë së lartë
  krahun front mbështetje po

  parametrat 4.Technical

  Parametrat teknike
  model Max. trashësia prerje Max. width qethur Distanca në mes uprights strokes Backgauge goditje kënd qethur (°)
  mm mm mm n / min mm mm
  QC11K-6 x 2500 6 2500 2730 18 20-600 0,5-1,5 °
  QC11K-6 x 3200 6 3200 3430 15 20-600 0,5-1,5 °
  QC11K-6 x 4000 6 4000 4220 12 20-600 0,5-1,5 °
  QC11K-6 × 5000 6 5000 5260 10 20-600 0,5-2 °
  QC11K-6 x 6000 6 6000 6380 7 20-600 0,5-2 °
  QC11K-8 x 2500 8 2500 2730 14 20-600 0,5-1,5 °
  QC11K-8 x 3200 8 3200 3440 11 20-600 0,5-2 °
  QC11K-8 x 4000 8 4000 4230 9 20-600 0,5-2 °
  QC11K-8 x 6000 8 6000 6230 6 20-600 0,5-2 °
  QC11K-10 x 2500 10 2500 2720 10 20-600 0,5-1,5 °
  QC11K-10 x 3200 10 3200 3440 10 20-600 0,5-2 °
  QC11K-10 x 4000 10 4000 4230 12 20-600 0,5-2 °
  QC11K-12 x 2500 12 2500 2760 12 20-800 0,5-2 °
  QC11K-12 x 3200 12 3200 3430 10 20-800 0,5-2 °
  QC11K-12 x 4000 12 4000 4230 9 20-800 0,5-2 °
  QC11K-12 x 6000 12 6000 6370 6 20-800 0,5-2 °
  QC11K-16 x 2500 16 2500 2730 8 20-800 0,5-2 °
  QC11K-16 x 3200 16 3200 3530 7 20-800 0,5-2 °
  QC11K-16 x 4000 16 4000 4330 6 20-800 0,5-2,5 °
  QC11K-20 x 2500 20 2500 2830 8 20-800 0,5-2,5 °
  QC11K-20 x 3200 20 3200 3530 7 20-800 0,5-3 °
  QC11K-20 x 4000 20 4000 4355 6 20-800 0,5-3 °
  QC11K-25 × 2500 25 2500 2830 6 20-800 0,5-3 °
  QC11K-25 × 3200 25 3200 3530 5 20-800 0,5-3 °
  QC11K-30 × 2500 30 2500 2830 4 20-1000 0,5-3 °
  QC11K-30 × 3200 30 3200 3580 4 20-1000 0,5-3 °

   

  Parametrat teknike
  model lartësia tavolinë pune thellësi Throat fuqia kryesore motorike dimension i përgjithshëm peshë
  gjatësi gjerësi lartësi
  mm mm KW mm mm mm kg
  QC11K-6 x 2500 780 100 7.5 3100 1450 1950 4820
  QC11K-6 x 3200 790 100 7.5 3800 1550 2000 6800
  QC11K-6 x 4000 790 100 7.5 4650 1600 2000 7700
  QC11K-6 × 5000 936 100 7.5 5800 2150 2300 14000
  QC11K-6 x 6000 936 100 11 6800 2150 2300 17000
  QC11K-8 x 2500 790 100 11 3150 1600 2000 6800
  QC11K-8 x 3200 836 100 11 3850 1750 2000 7500
  QC11K-8 x 4000 900 100 11 4700 1800 2200 8500
  QC11K-8 x 6000 850 100 11 6900 1950 2500 19000
  QC11K-10 x 2500 800 100 11 3100 1750 2000 7500
  QC11K-10 x 3200 836 100 11 3850 1750 2000 8000
  QC11K-10 x 4000 900 100 11 4700 1800 2200 11000
  QC11K-12 x 2500 830 100 15 3150 2050 2200 8500
  QC11K-12 x 3200 830 100 22 3900 2000 2300 10600
  QC11K-12 x 4000 930 100 22 4800 2100 2500 12700
  QC11K-12 x 6000 1080 100 22 6900 2350 2800 28500
  QC11K-16 x 2500 860 100 22 3200 2150 2400 11000
  QC11K-16 x 3200 970 100 22 4100 2300 2600 13200
  QC11K-16 x 4000 970 100 22 5000 2300 2600 15000
  QC11K-20 x 2500 920 100 30 3400 2200 2700 13200
  QC11K-20 x 3200 990 100 30 4050 2200 2650 17000
  QC11K-20 x 4000 1015 100 30 4900 2300 2800 23000
  QC11K-25 × 2500 1000 100 37 3450 2300 2350 18500
  QC11K-25 × 3200 1000 100 37 4160 2300 2900 21000
  QC11K-30 × 2500 1010 100 45 3500 2600 2850 17800
  QC11K-30 × 3200 1050 100 45 4350 2450 3000 29000

 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !