WC67Y серија NC торзија бар синхронизација притиснете кочница

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 110000-127000 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 50 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. Структура и карактеристики:

  > Холистички заварување структура, машински интегрално да се обезбеди прецизност од страна на ЦПУ хоризонтална здодевен машина.

  > Хидраулични топ-диск, stepless прилагодување притисок и висок квалитет запечатување прстени увезени од странство за да се обезбеди сигурноста на машина алатки.

  > Машински синхрони механизам и крунисување механизам се дизајнирани со цел да се подигне прецизност делови во обработка.

  > Инчен, сингл, континуиран режим операција наменета за уредот, се задржиме под контрола на временски релеи.

  > Безбедно ограда и моќ пауза  заштита уред да се осигура безбедноста на работењето (опција).

  2. Детали:

  6

  ① систем за контрола на Соединетите Американски Држави

  E21

   ② стегање

  Механички Брзо стегање (опција) стандардна стегање
  COF COF

  ③ инструментално:

  Умре делови имаат различни должини, кои можат да се комбинираат со одредена ширина за да се исполнат барањата за обработка на посебните делови во обработка.

  COF

  3.  Детали:

  反面 图片 分析 副本 _ _ 副本

  ① Хидрауличен систем:

  Опремени со висока прецизност хидраулични вентил.

  Германија-Бош Рексрот (опција)

  ФАДФ

  ② на мотор:

  Сименс

  COF

  ③ систем за вовлекување:

  голем олово топката завртка и линеарна водич од меѓународните познатата компанија за да се осигура точноста позиционирање на машини. Комплетна функционален систем на backguage може да се продолжи до шест оска.

  COF COF COF

   ④ стража безбедност (опција)

  SDR

  4. Стандардна листа конфигурација

  1. Систем за контрола на Соединетите Американски Држави E21
  2.Main електрични компоненти Сименс
  3.Main мотор Сименс
  4.Back мерач и Рам возење инверторот
  5.Ball завртка Да
  прекинувач 6.Foot итни ножен прекинувач
  7.Hydraulic систем ОМГ од Taifeng
  8.Hydraulic пумпа Висока Технологија
  9.front рака поддршка Да

  5.  Технички параметри

  модел нормално притисок Должина на работа маса Растојание помеѓу uprights грлодлабочина Рам мозочен удар Макс. бел ден
  KN mm mm mm mm mm
  WC67Y-40/2000 година 400 2000 1550 250 120 325
  WC67Y-40/2500 400 2500 2050 250 120 325
  WC67Y-63/2500 630 2500 2050 250 120 330
  WC67Y-63/3200 630 3200 2600 250 120 330
  WC67Y-80/2500 800 2500 2050 320 120 370
  WC67Y-80/3200 800 3200 2600 320 120 370
  WC67Y-100/2500 1000 2500 2050 320 120 380
  WC67Y-100/3200 1000 3200 2600 320 120 380
  WC67Y-100/4000 1000 4000 3200 320 120 380
  WC67Y-125/3200 1000 3200 2600 320 120 380
  WC67Y-125/4000 1000 4000 3200 320 120 380
  WC67Y-160/3200 1600 3200 2600 320 180 450
  WC67Y-160/4000 1600 4000 3200 320 180 450
  WC67Y-200/3200 2000 3200 2600 320 200 470
  WC67Y-200/4000 2000 4000 3200 320 200 470
  WC67Y-250/3200 2500 3200 2600 400 250 530
  WC67Y-250/4000 2500 4000 3200 400 250 530
  WC67Y-300/3200 3000 3200 2600 400 250 560
  WC67Y-300/4000 3000 4000 3200 400 250 560
  WC67Y-300/6000 3000 6000 4700 400 250 560
  WC67Y-400/4000 4000 4000 3100 400 300 640
  WC67Y-400/6000 4000 6000 4700 400 300 640
  WC67Y-500/4000 5000 4000 3100 500 300 640
  WC67Y-500/6000 5000 6000 4700 500 300 640
  WC67Y-600/6000 6000 6000 4700 500 300 650

   

  модел овен брзина Главната моќност на мотор Габаритни димензииL × W × H Тежина
  Приближувајќи Работно враќање
  mm / s mm / s mm / s KW mm килограм
  WC67Y-40/2000 година 70 9.5 80 4 2150 × 1185 × 1950 2600
  WC67Y-40/2500 70 9.5 80 4 2650 × 1185 × 1950 3000
  WC67Y-63/2500 80 12 100 5.5 3450 × 1230 × 2180 4200
  WC67Y-63/3200 100 12 100 5.5 3350 × 1230 × 2220 5100
  WC67Y-80/2500 80 10,5 80 7.5 2650 × 1325 × 2290 5800
  WC67Y-80/3200 80 10,5 80 7.5 3350 × 1325 × 2350 6100
  WC67Y-100/2500 80 10 70 7.5 3350 × 1350 × 2350 6000
  WC67Y-100/3200 80 10 70 7.5 3350 × 1350 × 2420 6600
  WC67Y-100/4000 100 10 70 7.5 4150 × 1390 × 2510 8100
  WC67Y-125/3200 100 10 70 7.5 3350 × 1350 × 2420 7000
  WC67Y-125/4000 100 10 70 7.5 4150 × 1390 × 2510 8500
  WC67Y-160/3200 100 8 80 11 3350 × 1590 × 2560 9500
  WC67Y-160/4000 100 8 80 11 4150 × 1590 × 2560 11200
  WC67Y-200/3200 90 8 100 15 3370 × 1740 × 2870 12700
  WC67Y-200/4000 90 8 100 15 4170 × 1750 × 2920 15300
  WC67Y-250/3200 70 8 50 18,5 3440 × 1840 × 3040 15700
  WC67Y-250/4000 70 8 50 18,5 4240 × 1900 × 3110 18500
  WC67Y-300/3200 60 9 65 22 3300 × 2060 × 3120 19400
  WC67Y-300/4000 60 9 65 22 4210 × 2135 × 3320 21700
  WC67Y-300/6000 60 9 65 22 6050 × 2250 × 4205 29600
  WC67Y-400/4000 60 8 60 30 4210 × 2280 × 3870 30000
  WC67Y-400/6000 60 8 60 30 6050 × 2335 × 4635 34500
  WC67Y-500/4000 70 8 70 37 4050 × 2445 × 4320 31800
  WC67Y-500/6000 70 8 70 37 6050 × 2445 × 4690 43200
  WC67Y-600/6000 70 8 70 45 6050 × 2680 × 5700 53500

  Ние можеме да дизајн и производство на производство на специјална цел


 • Тема:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !