WC67K серија ЦПУ хидраулична преса сопирачки

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 110000-127000 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 50 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. Структура и карактеристики:

  > Главната машина прифаќа структурата на WC67Y серија хидраулични притиснете кочница.

  > Estun E300 посебен систем за NC притиснете кочница (со двоен оски) е донесен. Корисникот може да избере E200, DA41S ЦПУ систем во согласност со специфичните потреби.

  > Голема доведе ballscrew и линеарна guideway од меѓународните познатата компанија се осигура точноста позиционирање на машини.

  2. Детално ILS:

  Женг-Mian

  ① систем за контрола на Соединетите Американски Држави

  E300

  ② стегање

  Стегање: стандардна стегање Механичка брза стегање
  стандардна стегање Механичко-Quick-Стегање

  ③ инструментално

  COF

  ④ стража безбедност (опција)

  SDR

   

  ⑤ систем за вовлекување:

  голем олово топката завртка и линеарна водич од меѓународните познатата компанија за да се осигура точноста позиционирање на машини. Та стандарден систем backguage има 2 оска.

  COF

  ⑥ Хидрауличен систем: 

  Опремени со висока прецизност хидраулични вентил.

  Германија Rexorth (опција) ОМГ (стандард)
  MDE COF

   

  стандардна конфигурација

  Систем за контрола на Соединетите Американски Држави E300
  Главните електрични компоненти Сименс
  главниот мотор Сименс
  Назад мерач и Рам возење инверторот
  топката завртка Да
  ножен прекинувач итни ножен прекинувач
  хидрауличен систем ОМГ од Taifeng
  хидраулична пумпа Висока Технологија
  пред рака поддршка Да

  Технички параметри

  модел нормален притисок Должина на работа маса Растојание меѓу uprights длабочината на грлото Рам мозочен удар Макс. бел ден
  KN mm mm mm mm mm
  WC67K-63/2500 630 2500 2050 250 150 330
  WC67K-100/2500 1000 2500 2050 320 150 420
  WC67K-100/3200 1000 3200 2600 320 150 420
  WC67K-100/4000 1000 4000 3200 320 150 420
  WC67K-125/3200 1250 3200 2600 320 150 420
  WC67K-125/4000 1250 4000 3200 320 150 420
  WC67K-160/3200 1600 3200 2600 320 200 470
  WC67K-160/4000 1600 4000 3200 320 200 470
  WC67K-200/3200 2000 3200 2600 320 220 510
  WC67K-200/4000 2000 4000 3200 320 220 510
  WC67K-200/5000 2000 5000 4000 320 220 510
  WC67K-200/6000 2000 6000 4800 320 220 510
  WC67K-250/3200 2500 3200 2600 400 240 530
  WC67K-250/4000 2500 4000 3200 400 240 530
  WC67K-250/5000 2500 5000 4000 400 240 530
  WC67K-250/6000 2500 6000 4800 400 240 530
  WC67K-300/3200 3000 3200 2600 400 240 560
  WC67K-300/4000 3000 4000 3200 400 240 560
  WC67K-300/6000 3000 6000 4800 400 240 560
  WC67K-400/4000 4000 4000 3200 400 240 560
  WC67K-400/6000 4000 6000 4800 400 240 560

   

  модел овен брзина Главната моќност на мотор Габаритни димензии L × W × H Тежина
  Приближувајќи Работно враќање
  mm / s mm / s mm / s KW mm килограм
  WC67K-63/2500 100 8 100 5.5 2750 × 1400 × 2180 5100
  WC67K-100/2500 100 10 70 7.5 2750 × 1600 × 2450 6200
  WC67K-100/3200 100 10 70 7.5 3450 × 1600 × 2450 7650
  WC67K-100/4000 100 10 70 7.5 4250 × 1800 × 2720 8900
  WC67K-125/3200 100 8 70 7.5 3450 × 1600 × 2450 8100
  WC67K-125/4000 100 8 70 7.5 4250 × 1800 × 2720 9450
  WC67K-160/3200 140 9.5 100 11 3450 × 2050 × 2900 10700
  WC67K-160/4000 140 9.5 100 11 4250 × 2050 × 2900 13000
  WC67K-200/3200 140 10 110 15 3450 × 2000 × 2900 12700
  WC67K-200/4000 140 10 110 15 4250 × 2000 × 3100 15100
  WC67K-200/5000 140 10 110 15 5250 × 2100 × 3200 17500
  WC67K-200/6000 140 10 110 15 6250 × 2100 × 3200 18500
  WC67K-250/3200 140 8 100 18,5 3450 × 2000 × 2900 16000
  WC67K-250/4000 140 8 100 18,5 4250 × 2000 × 3000 18000
  WC67K-250/5000 140 8 100 18,5 5250 × 2100 × 3200 21000
  WC67K-250/6000 140 8 100 18,5 6250 × 2100 × 3200 23000
  WC67K-300/3200 140 8 110 22 3450 × 2280 × 3200 19300
  WC67K-300/4000 140 8 110 22 4250 × 2380 × 3300 22000
  WC67K-300/6000 140 8 110 22 6250 × 2380 × 3500 29300
  WC67K-400/4000 80 8 60 30 4250 × 2350 × 3595 30000
  WC67K-400/6000 80 8 60 30 6250 × 2350 × 3595 35000

  Ние можеме да дизајн и производство на производство на специјална цел


 • Тема:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !