QC11K ЦПУ хидраулични гилотина зрак Гилотина

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 110000-127000 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 50 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1.Structure и карактеристики

  > Главната машина прифаќа структурата на QC11Y серија хидраулични гилотина ножици.

  > DAC360 систем прецизно го контролира назад мерач, сечење потези, агол сечење и дозвола помеѓу горните и долните сечила.

  > Мозочен удар Овенот може да се прилагоди автоматски да се реализира брзо и прецизно сечење на кратки делови во обработка и подобрување на продуктивноста.

  > На брз и мерач назад голем удар е управувано од страна на линеарна водич и топката завртка. Брзината е до 250mm / s и мозочен удар е до 1000mm.

  > На ЦПУ систем автоматски може да се прилагоди дозвола ножот за различни материјали од различни дебелина да се подобри квалитетот на сечење.

  > Пневматски назад поддршка е задолжително.

  > На различни спецификации за да изберете од.

  2.Details

  (1) Хидрауличен систем (2) Системот DAC360S ЦПУ контрола
  COF COF
  На интегриран хидрауличниот систем направен од  Бош Рексрот е донесена за да се намали цевки врска, елиминирање на истекување на нафта, да се подобри стабилноста работа. • агол сечење, дозвола помеѓу лопати и сечење потези се пресметуваат и се контролирани автоматски.
  • донесува 4.7 "монохроматски LCD екран, и стил мени за програмата.
  • Дијагностички режим
  • Барај референтна точка автоматски, и моментот кога е исклучена струјата може да се постави од страна на корисникот.
  • RS232 porp; само-дијагноза и евиденција на одлуки.
  • До 2500 чекори на програмата може да се чуваат.

   

  (3) топката завртка и линеарна водич на мерачот назад (4) Заштитна стража
  SDR COF

   (5) Пневматски Балка (опција): пневматски задниот поддршка е опремен за обработка на долги и тенки плочи за да се подобри точноста.

  COF

  3.Configuration листа

  листа главната конфигурација
  Систем за контрола на CNC DAC360S
  Главните електрични компоненти Сименс
  главниот мотор Сименс
  Назад мерач и Рам возење инвертер
  топката завртка Да
  ножен прекинувач За итни случаи ножен прекинувач
  хидрауличен систем Рексрот
  хидраулична пумпа Висока Технологија
  пред рака поддршка Да

  4.Technical параметри

  Технички параметри
  модел Макс. дебелина сечење Макс. сечење ширина Растојание меѓу uprights потези Backgauge мозочен удар агол сечење (°)
  mm mm mm n / мин mm mm
  QC11K-6 × 2500 6 2500 2730 18 20-600 0,5-1,5 °
  QC11K-6 × 3200 6 3200 3430 15 20-600 0,5-1,5 °
  QC11K-6 × 4000 6 4000 4220 12 20-600 0,5-1,5 °
  QC11K-6 × 5000 6 5000 5260 10 20-600 0,5-2 °
  QC11K-6 × 6000 6 6000 6380 7 20-600 0,5-2 °
  QC11K-8 × 2500 8 2500 2730 14 20-600 0,5-1,5 °
  QC11K-8 × 3200 8 3200 3440 11 20-600 0,5-2 °
  QC11K-8 × 4000 8 4000 4230 9 20-600 0,5-2 °
  QC11K-8 × 6000 8 6000 6230 6 20-600 0,5-2 °
  QC11K-10 × 2500 10 2500 2720 10 20-600 0,5-1,5 °
  QC11K-10 × 3200 10 3200 3440 10 20-600 0,5-2 °
  QC11K-10 × 4000 10 4000 4230 12 20-600 0,5-2 °
  QC11K-12 × 2500 12 2500 2760 12 20-800 0,5-2 °
  QC11K-12 × 3200 12 3200 3430 10 20-800 0,5-2 °
  QC11K-12 × 4000 12 4000 4230 9 20-800 0,5-2 °
  QC11K-12 × 6000 12 6000 6370 6 20-800 0,5-2 °
  QC11K-16 × 2500 16 2500 2730 8 20-800 0,5-2 °
  QC11K-16 × 3200 16 3200 3530 7 20-800 0,5-2 °
  QC11K-16 × 4000 16 4000 4330 6 20-800 0,5-2,5 °
  QC11K-20 × 2500 20 2500 2830 8 20-800 0,5-2,5 °
  QC11K-20 × 3200 20 3200 3530 7 20-800 0,5-3 °
  QC11K-20 × 4000 20 4000 4355 6 20-800 0,5-3 °
  QC11K-25 × 2500 25 2500 2830 6 20-800 0,5-3 °
  QC11K-25 × 3200 25 3200 3530 5 20-800 0,5-3 °
  QC11K-30 × 2500 30 2500 2830 4 20-1000 0,5-3 °
  QC11K-30 × 3200 30 3200 3580 4 20-1000 0,5-3 °

   

  Технички параметри
  модел Работна висина маса длабочината на грлото Главната моќност на мотор Габаритни димензии Тежина
  должина ширина Висина
  mm mm KW mm mm mm килограм
  QC11K-6 × 2500 780 100 7.5 3100 1450 1950 4820
  QC11K-6 × 3200 790 100 7.5 3800 1550 2000 6800
  QC11K-6 × 4000 790 100 7.5 4650 1600 2000 7700
  QC11K-6 × 5000 936 100 7.5 5800 2150 2300 14000
  QC11K-6 × 6000 936 100 11 6800 2150 2300 17000
  QC11K-8 × 2500 790 100 11 3150 1600 2000 6800
  QC11K-8 × 3200 836 100 11 3850 1750 2000 7500
  QC11K-8 × 4000 900 100 11 4700 1800 2200 8500
  QC11K-8 × 6000 850 100 11 6900 1950 2500 19000
  QC11K-10 × 2500 800 100 11 3100 1750 2000 7500
  QC11K-10 × 3200 836 100 11 3850 1750 2000 8000
  QC11K-10 × 4000 900 100 11 4700 1800 2200 11000
  QC11K-12 × 2500 830 100 15 3150 2050 2200 8500
  QC11K-12 × 3200 830 100 22 3900 2000 2300 10600
  QC11K-12 × 4000 930 100 22 4800 2100 2500 12700
  QC11K-12 × 6000 1080 100 22 6900 2350 2800 28500
  QC11K-16 × 2500 860 100 22 3200 2150 2400 11000
  QC11K-16 × 3200 970 100 22 4100 2300 2600 13200
  QC11K-16 × 4000 970 100 22 5000 2300 2600 15000
  QC11K-20 × 2500 920 100 30 3400 2200 2700 13200
  QC11K-20 × 3200 990 100 30 4050 2200 2650 17000
  QC11K-20 × 4000 1015 100 30 4900 2300 2800 23000
  QC11K-25 × 2500 1000 100 37 3450 2300 2350 18500
  QC11K-25 × 3200 1000 100 37 4160 2300 2900 21000
  QC11K-30 × 2500 1010 100 45 3500 2600 2850 17800
  QC11K-30 × 3200 1050 100 45 4350 2450 3000 29000

 • Тема:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !