Хидраулични ironworker струг DIW-300EL

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 110000-127000 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 50 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Технички параметар

  Тагови производ

  Јас ОВЕД од три вида

  стандардна Серија 1.Equipped со рачно одржување на системот
  2.without системот за ладење
  ИнтелигентнаСерија (E) 1.Equipped со автоматски систем за одржување
  2.Equipped со автоматски систем за ладење
  Висока ефикасностСерија (L) 1.Equipped со автоматски систем за одржување
  2.Equipped со автоматски систем за ладење
  3.Dual-систем на работа (удирање и засекување станица, или удирање и сечење станица и двете може да работат во исто време)

  Главни предности:

  Бр

  галантерија

  предност

  1

  хидрауличен систем

  Јапонија YUKEN водот

  2

  електрични елементи

  Франција, Шнајдер

  3

  Бојата

  Кореја

  4

  заптивки

  САД. UTS

  5

  пумпа

  Италија, Менувач пумпа и HY авто променливи  бустер пумпа, директно поврзување

  6

  мотор

  Сопствена развиените двојно вратило на мотор, директно поврзување

  7

  S ystem

  А системот DoPT авто одржување, сечење систем и авто ладење

  8

  водич уред

  Двоен водич уред на тупаници, целата врска, без печати

  9

  притисок

  DIW-60T / 90T / 120T / 160T / 200T / 250T / 300t / 350T / 400T

  10

  материјал

  Усвојување на ниско-легура Q345 ,  составен челик

  11

  P roduction капацитет

  800 комплети годишно, Максимален притисок 400 тони;

  Макс димензија на H-зракот сечење: 400 * 400 * 20;

  А ција за производство на автоматска машина ЦПУ удирање;

  Во можност да произведе ironworker струг со CNC автоматско хранење сечење;

  12

  По-продажба на услуги

  Инженери достапни за инсталирање, прилагодување и упатството за користење

   

  име ССМ. карактеристики
  електрични Кабинетот  image001 Кабинетот на отворен исклучување и 24V напон понуда безбедност целосна заштита на електрични елементи и работни подвизи
  Систем за ладење  image002 Машини се опремени со автоматски температура контролирање систем, следење и контрола на температурата на хидраулично масло во многу стабилна состојба, пак заштита на затегнатоста на фоки, висок пораст на производство на ефикасност.
  Вентил  image003 Машини донесе високо-квалификувани хидраулични вентили групи за да се обезбеди сила и кредибилитет.
  мотор  image004 Висок квалитет на мотор и универзална внатрешниот филтер може да се обезбеди лесен за одржување и замена.
  удирање Позиција  image006 Над и под умира може да се менува брзо.
  порозна Панч  image007 Сите видови на удирање умира да се разменуваат, тоа може да се направи на сите видови на дупки на агол челик, профилирани челични и плочи
  плоча стрижеше  image008 Дизајнот донесува автоматски систем за одржување за побрзо сечење плоча. во голема мера подобрување на ефикасноста на времето.
  агол сечење  image009 Инсталира хуманизирано дизајн и висока ефикасност автоматско одржување на системот, заштеда на работното труд и зголемување на ефикасноста производство.
  Сечење и изрез Позиција  image011 Специјални дизајн може да се намали одличен десен агол, наклон и жлебот на челични аголот, профилирани челични и плочи.
  назад Мерач  image013 Автоматски мерач станица може да се прилагоди во согласност со должината на сечење, може да се контролира ефикасно должина сечење автоматски
  профил сечење  image014 Плоштад бар сечење, круг бар сечење, агол сечење, C-задржани сечење, I сечење зрак
  умира  image015 Сите видови на удари и умира може да ги задоволи барањата за обработка на клиентот
  виткање  image016 Мулти V виткање умира можат да се разменуваат со V умира подолу
  жалузини Удирање  image017 жалузини удирање

 • Тема:
 • Следно:

 • Хидраулични Ironworker  Струг DIW-300E / DIW-300L 

  Бр точка Наслов Вредност. единица забелешки
  1 плоча сечење Сечење големини на еден мозочен удар (W * H) 450 * 40 mm
  Макс сечење големини еден удар (W * H) 25 * 780 mm
  Должина на ножот 800 mm
  Агол на ножот 8 º
  2 профил сечење плоштад бар 70 mm
  круг бар 90 mm
  C-задржани 320 mm Прилагодлив со цел
  I-зрак 320 mm Прилагодлив со цел
  H-зракот 300 * 300 mm Прилагодлив со цел
  90 ºshearing на под агол од челик 200 * 20 mm Прилагодлив со цел
  3 засекување дебелина 18 mm
  ширина 120 mm
  длабочина 120 mm
  4 удирање удирање притисок 3000 KN
  дебелина 40 mm
  Максимален дијаметар 40 mm
  Длабочина на грлото 550 mm
  Рам мозочен удар 100 mm
  Број на мозочен удар 6 月 24 日 Пати / мин Прилагодлив со цел
  5 Сила на материјал ≤450 МПА Q235 Материјал
  6 мотор моќност на мотор 22/30 KW
  брзина 1400 r / min
  7 Генерално diamention должина 3200 mm
  ширина 1500 mm
  Висина 2130 mm
  height плоча / удирање сечење 865/915 mm
  8 Бруто тежина 14200 Килограм
 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !