Хидраулични ironworker струг DIW-250EL

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 110000-127000 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 50 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Технички параметар

  Тагови производ

  Јас ОВЕД од три вида

  стандардна Серија 1.Equipped со рачно одржување на системот
  2.without системот за ладење
  ИнтелигентнаСерија (E) 1.Equipped со автоматски систем за одржување
  2.Equipped со автоматски систем за ладење
  Висока ефикасностСерија (L) 1.Equipped со автоматски систем за одржување
  2.Equipped со автоматски систем за ладење
  3.Dual-систем на работа (удирање и засекување станица, или удирање и сечење станица и двете може да работат во исто време)

  Главни предности:

  Бр

  галантерија

  предност

  1

  хидрауличен систем

  Јапонија YUKEN водот

  2

  електрични елементи

  Франција, Шнајдер

  3

  Бојата

  Кореја

  4

  заптивки

  САД. UTS

  5

  пумпа

  Италија, Менувач пумпа и HY авто променливи  бустер пумпа, директно поврзување

  6

  мотор

  Сопствена развиените двојно вратило на мотор, директно поврзување

  7

  S ystem

  А системот DoPT авто одржување, сечење систем и авто ладење

  8

  водич уред

  Двоен водич уред на тупаници, целата врска, без печати

  9

  притисок

  DIW-60T / 90T / 120T / 160T / 200T / 250T / 300t / 350T / 400T

  10

  материјал

  Усвојување на ниско-легура Q345 ,  составен челик

  11

  P roduction капацитет

  800 комплети годишно, Максимален притисок 400 тони;

  Макс димензија на H-зракот сечење: 400 * 400 * 20;

  А ција за производство на автоматска машина ЦПУ удирање;

  Во можност да произведе ironworker струг со CNC автоматско хранење сечење;

  12

  По-продажба на услуги

  Инженери достапни за инсталирање, прилагодување и упатството за користење

   

  име ССМ. карактеристики
  електрични Кабинетот  image001 Кабинетот на отворен исклучување и 24V напон понуда безбедност целосна заштита на електрични елементи и работни подвизи
  Систем за ладење  image002 Машини се опремени со автоматски температура контролирање систем, следење и контрола на температурата на хидраулично масло во многу стабилна состојба, пак заштита на затегнатоста на фоки, висок пораст на производство на ефикасност.
  Вентил  image003 Машини донесе високо-квалификувани хидраулични вентили групи за да се обезбеди сила и кредибилитет.
  мотор  image004 Висок квалитет на мотор и универзална внатрешниот филтер може да се обезбеди лесен за одржување и замена.
  удирање Позиција  image006 Над и под умира може да се менува брзо.
  порозна Панч  image007 Сите видови на удирање умира да се разменуваат, тоа може да се направи на сите видови на дупки на агол челик, профилирани челични и плочи
  плоча стрижеше  image008 Дизајнот донесува автоматски систем за одржување за побрзо сечење плоча. во голема мера подобрување на ефикасноста на времето.
  агол сечење  image009 Инсталира хуманизирано дизајн и висока ефикасност автоматско одржување на системот, заштеда на работното труд и зголемување на ефикасноста производство.
  Сечење и изрез Позиција  image011 Специјални дизајн може да се намали одличен десен агол, наклон и жлебот на челични аголот, профилирани челични и плочи.
  назад Мерач  image013 Автоматски мерач станица може да се прилагоди во согласност со должината на сечење, може да се контролира ефикасно должина сечење автоматски
  профил сечење  image014 Плоштад бар сечење, круг бар сечење, агол сечење, C-задржани сечење, I сечење зрак
  умира  image015 Сите видови на удари и умира може да ги задоволи барањата за обработка на клиентот
  виткање  image016 Мулти V виткање умира можат да се разменуваат со V умира подолу
  жалузини Удирање  image017 жалузини удирање

 • Тема:
 • Следно:

 • Хидраулични Ironworker  Струг DIW-250E / DIW-250L 

  Бр функција точка единица DIW-250E / L
  1 сечење Плоча Агол на сечење ° 8 ° 8 °
  дебелина Макс сечење mm 40 40
  рамни бар (Ш x T) mm 40 × 400 40 × 400
  30 × 750 30 × 750
  2 сечење лента Тркалезна челик mm 80 80
  квадратни челични mm 65 × 65 65 × 65
  90 ° сечење на еднаква-под агол од челик mm 200 x 200 x 20 200 x 200 x 20
  45 ° сечење на еднаква-под агол од челик mm 80 × 80 × 10 80 × 80 × 10
  I-зрак челик mm 320 × 130 × 10 320 × 130 × 10
  канал челик mm 320 × 92 × 12 320 × 92 × 12
  3 изрез дебелина mm 18 18
  ширина mm 120 120
  длабочина mm 120 120
  4 удирање дупка Макс. дебелина удирање mm 35 35
  Макс. дијаметар на удирање mm 45 45
  удирање притисок KN 2500 2500
  Длабочина на грлото mm 550 550
  Макс. должина на цилиндар мозочен удар mm 100 100
  Мозочен удар пати Пати / мин 8 ~ 24 8 ~ 24
  5 материјал сила N / mm ² ≤450 ≤450
  6 моќност на мотор KW 18,5 22
  7 димензии L × W × H 3200 × 1440 × 2450 3200 × 1760 × 2450
  8 Нет. Тежина КИЛОГРАМ 12800 12800
 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !