Земјата шини ласерски машина за сечење

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 110000-127000 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 50 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. Во структурата на еден пар на греди и билатерални синхрони возење мотор, машина е на високо цврсти во својата структура и точност во процесот.

  2. Светски познатиот ласерски генератор, рачниот ласерски генератор обезбедува стабилна испорака зрак.

  3. Уникатен дизајн во брзо сечење оска, која остварува високо сечење брзина.

  4. Зрак надомест пат ја елиминира во спротивност намалување предизвикано од промената на должината на патеката на зракот.

  5. автоматско фокусирање сечење глава е лесно да се намали различни материјали со различни дебелини и подобрување на продуктивноста.

  6. Повеќе-оската синхроно контролираат, сечење на главата брз пристап, и се фрламе функција значително да го скрати времето за преместување меѓу намалувања.

  7. Топ прецизност линеарна водич железница, менувачот решетката, висока точност и висока сигурност.

  8. Голем формат машина ласерско сечење со уникатен дизајн во брзо сечење оска, која лесно да ги исполни високите сечење брзина и да се обезбеди намалување на површината на чиста.земјата шини ласерски машина за сечење технички параметри


 • Тема:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !