Влакна машина ласерско сечење

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 110000-127000 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 50 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Вовед:

  Ласерски машина за сечење е нова технологија во последниве години. Таа има предност на висока ефикасност, ниска цена и лесен за одржување на состојба во областа обработка на метали. LTL5 ласерски машина за сечење е меѓународен стандард производи, кои се интегрираат технологијата на до-to-date влакна и успешно искуство од дваесет години.

   

  карактеристики:

  1. Увезените ласерски извор на влакна има совршен квалитет зрак. влакна пренос на стабилен и сигурен.

  2. пократка должина бран со висока апсорпција произведува поголема брзина за сечење.

  3. Во споредба со CO2 ласер, ласерски има повисок електричен слика конверзија ефикасност и пониски оперативни трошоци.

  4. Цврсти подемен структура и dual-возење мотори.

  5. усвои увезени висока прецизност линеарна водич железница, опрема и решетката. Има висока прецизност и долг живот.

  6. Оптимизиран брзо се движат на владата, имаат функција на "жаба скок".

  7. Контрола на типот на гас и притисок на гасот автоматски, да се обезбеди ефикасност и висок квалитет на обработка.

  8. сензор капацитет, Z оската функција следење.

  8. Подрегион прашина вшмукување за да се обезбеди чисто сечење на животната средина.


 • Тема:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !